„Przekonaj mnie. Oblicza miłości”, M.F. Mosquito

Nieodłącznym elementem codzienności są media społecznościowe i różnorodne portale randkowe, które zewsząd nas otaczają. Wie o tym też bohaterka książki „Przekonaj mnie”, która ciągle szuka swojej drugiej połówki. Kiedy dostaje zaproszenie na wesele… Decyduje poszukać sobie partnera na jednym z takich portali. Randka jednak okazuje się jedną wielką pomyłką i rozczarowaniem. Aleksandra postanawia dać sobie spokój z facetami. Los jednak lubi płatać figle… I właśnie wtedy stawia na jej drodze Marcela. Czy Aleksandra złamie dane sobie słowo i zburzy mur wybudowany wokół siebie? Czy pociąg, który poczuje… odjedzie? Czy może jednak postanowi ruszyć w tę podróż? Co wydarzyło się w jej przeszłości i jak to wpłynie na jej nowe przyjaźnie? O tym przekonacie się sięgając po książkę „Przekonaj mnie. Oblicza miłości” autorstwa M. F. Mosquito.

Nie będę Wam zdradzać wielu szczegółów, bo co to za przyjemność czytania, kiedy wie się, kto i dlaczego pojawi się na drodze bohaterki… Co do samej książki – są i plusy, i minusy. Obecnie czytam książkę Kennedy Fox, w której również rozdziały są podzielone i widzimy sytuację/dane zdarzenie z perspektywy kobiety lub mężczyzny. Ale co ważne, Autorka tylko na początku nawiązuje do poprzedniego rozdziału, i leci jakby z tematem dalej. A tu, M. F. Mosquito, pokazuje to samo zdarzenie z perspektywy tej drugiej strony. Minusem jest, że w rozdziałach powtarzają się dialogi. Mnie to w czasie czytania wybijało z rytmu. I miałam wrażenie, że Autorce ktoś źle podpowiedział i dopisano te sceny jako taką zapchaj dziurę.

Całą książkę ratuje zakończenie. To właśnie ono trochę wybieliło bohaterów. Był wzrusz. A to ważne, że Autorce udało się zagrać na moich emocjach. (A te ostatnio mam stalowe, nie do ruszenia.) W książce dzieje się wiele. I tu też taka mała uwaga, że zabrakło mi głównego nurtu. Jakiejś myśli przewodniej, klamry.

Na pewno książka spodoba się Czytelnikom, którzy nie lubią zbyt wielu scen erotycznych. Bardziej mówiłabym o niej jak o obyczajówce z romansem w tle niż odwrotnie.

„Przekonaj mnie. Oblicza miłości” to książka, która pokazuje, że w dzisiejszych czasach warto mieć przyjaciół. Warto też walczyć o siebie i o miłość. Bo ta (miłość)… Czasem kładzie nam kłody pod nogi, ale czasem też potrafi nas uskrzydlić. I takiej miłości, uskrzydlającej, Wam wszystkim życzę.

A skoro już recenzja była, to czas na rozwiązanie wyników konkursu, który był na Facebooku. Książki wędrują do…

dziendobry

11

Czekam na PW na Facebooku lub maila (recenzencki@interia.pl) z danymi do Paczkomatu, czyli: nr telefonu, adres email, numer paczkomatu. 

Przekonaj mnie. Oblicza miłości
kategoria: romans, obyczajówka
liczba stron: 360
cena: 37,90
wydawnictwo: AMARE
ocena: 5,5/10

Książka została przekazana przez Wydawnictwo AMARE, za co jeszcze raz dziękuję.

cropped-Amare-logo-dla-web-2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s