Zbuntowane serce, Vi Keeland, Penelope Ward

RECENZJA PREMIEROWA – premiera książki 03.07.2019 r.

Bardzo czekałam na tę książkę. Historia Gii i Rusha w pierwszej części książki skończyła się takim mocnym tupnięciem. Zastanawiałam się jak bohaterowie poradzą sobie z nową sytuacją. Razem z nimi przeżywałam ten rollercoaster. Kiedy więc dostałam przesyłkę od Wydawnictwa Editio od razu wzięłam się za czytanie. Mój mąż był zaskoczony, że udało mi się całą książkę przeczytać w jedno po południe. Ale właśnie to są tego typu książki, które nie da się czytać na raty, gdy chce się poznać zakończenie już teraz.

Rush w nowej książce zgubił swój pazur. Nagle z mężczyzny, który wie czego chce od życia, który twardą ręką zarządza ludźmi… Stał się niezdecydowany. Zabrakło mi jego ciętych ripost, dwuznacznych ripost, które położyły mnie na łopatki w części pierwszej.
Gia również jest przedstawiona trochę inaczej niż w pierwszej części. Z pierwszej części kojarzę ją jako bardzo wyszczekaną dziewczynę. W drugiej? Wtedy kiedy powinna walczyć o siebie, milczy. Odsuwa się. Pozwala by jej los toczył się bez jej ingerencji.

Mimo tych minusów ani na chwilę nie oderwałam się od czytania. Autorki nieźle namieszały w tej historii. Jako że nie znam ich wcześniejszych powieści, to zastanawiałam się, czy są one specjalistkami od szczęśliwych zakończeń, czy może tak jak w pierwszej części, będą szokować i losy głównych bohaterów rozejdą się w dwie różne strony… Tego Wam oczyścicie nie zdradzę, bo jaki byłby sens czytania książki, kiedy zna się zakończenie?

„Zbuntowane serce” czyta się jednym tchem. Ale to są właśnie tego typu książki, które pozwalają na moment oderwać się od swojego życia i żyć życiem innych. Nie czuję się zawiedziona. Autorki w tej części postawiły na pokazaniu, jak zawiłe bywają relacje międzyludzkie. Jak wiele można stracić, nie rozwiązując kłopotów, tylko chowając głowę w piasek. I ile trzeba czasu, by zrozumieć swoje błędy.

Zbuntowane serce
kategoria: literatura obyczajowa, romans
liczba stron: 272
cena okładkowa: 37,00 zł
wydawnictwo: Editiored
ocena: 7/10 

Książka została przekazana przez Wydawnictwo Editio, za co jeszcze raz dziękuję.

Księgarnia - zobacz ceny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s