Inna kobieta – Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska

 

 

„To przypadek tworzy najpiękniejsze historie o miłości. Uczucie rodzi się w miejscach po których się tego nie spodziewamy, w czasie w którym o tym nie marzymy, w ludziach którzy jeszcze do niedawna się nawet nie znali. Wciąż zachwycam się tą chemią przypadku, nazywaną przez niektórych przeznaczeniem.”

~ Aleksandra Steć

I właśnie to przeznaczenie, o którym napisała Aleksandra Steć, sprawia czasem, że ludzie będący w długoletnim związku, trafią (przypadkiem, rzecz jasna)  na kogoś, kto otworzy im oczy. Kto spojrzy na nich inaczej. Kto przypomni im, kim byli zanim zaczęli być małżonkami. Że w pewnym momencie odkryją, że życie, które obecnie wiodą, jest nudne. Że nie są szczęśliwi. Że chcą coś zmienić.

„Inna kobieta” to powieść nie tyle o zdradzie, bo już sam tytuł sugeruje nam to przecież. Ale to powieść o emocjach. O tym, jak łatwo jest siebie zgubić. Jak łatwo można przekreślić związek dla kilku chwil zapomnienia. To też powieść, która pokazuje różny punkt widzenia. Bo przecież ja, mając 28 lat całkiem inaczej patrzę na związek, niż moja 83 letnia babcia.

Głównymi bohaterkami są Ada i Joanna. Ada – samotna matka, która chciałaby ułożyć sobie życie, po nieudanym małżeństwie. Z drugiej strony jest Joanna –  która sądzi, że niczego jej w życiu nie brak, a małżeństwo ma całkiem udane. Los jednak jest przewrotny. Ścieżki Ady i Joanny niebezpiecznie się ścinają.

Historia jaką przedstawiły Autorki: Karolina Głogowska i  Katarzyna Troszczyńska jest inna niż te, które dotychczas czytałam. Mimo że początek szedł mi topornie (opisy bohaterów i ich życia „przed” zawsze sprawiają, że zasypiam), to jednak dobrnęłam do końca książki i… nie żałuję! Bo jak wiecie przecież: „troje to już tłok” i ktoś w takim trójkącie musi cierpieć. Kto to będzie tym razem?

Dwight D. Eisenhower napisał kiedyś, że:

„Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór — jego wybór.”

Myślę, że to dobre przesłanie. Zawsze jest przecież wybór. Nikt nikogo nie zmusza do skakania do cudzego łóżka. I ważne jest, by o tym pamiętać. Zresztą zawsze uważałam, że ludzie są głupi, jeśli zmieniają swoje „dobrze”, na mogłoby być „lepiej”. Bo przecież tam za rogiem wcale nie musi być lepiej.

Z drugiej strony jestem też z tych, którzy zdrady by nigdy nie wybaczyli. A Wy? Bylibyście w stanie wybaczyć zdradę?

tytuł: Inna kobieta
autor: Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
wydawnictwo: W.A.B.
liczba stron: 402
cena okładkowa: 36,99 zł
moja ocena: 7/10

Książka została przekazana przez Wydawnictwo W.A.B., za co jeszcze raz dziękuję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s